Registrace hříběte Sterngold - Asociace svazů chovatelů koní

2734 Sterngold

Obrok

Hafling

Datum narození2015
Příslušnost k PKHafling
Barvasv.Ryz.
ChovatelKolednik Konrad
Majitel Farma - Sixta s.r.o
Telefon607 504 267 Sixtová Veronika,
Míry163-152-183-19,5

Body exteriér:

9.25

Akcelerační program (AP)

Inseminační dávka (ID)

Plemenná kniha online

Podívejte se na výkonnost hřebce

Rodokmen

Sternwächter
Stainz
Maurina
Belsy
Wolfgang
Bela

O Hřebci

Podíl arabské krve 0 %

Sterngold je špičkový hřebec linie ST, který má velký potenciál přispět k posunu českého chovu. Hřebec byl zakoupen soukromými chovateli z Belgie, kde působil dva roky v plemenitbě, a aby mělo možnost s tímto hřebcem připustit co nejvíce majitelů klisen, bude nabízen formou inseminačních dávek.

  • Liz. 531/T STERNGOLD (0 % ox)
  • plemenný hřebec linie ST
  • Kohoutková výška 152 cm, holeň 19,5 cm
  • Hodnocení exteriéru 9,2 bodu – akcelerační program
  • narozen 2015
  • Chovatel: Konrad Kolednik, Rakousko
  • Majitel: Farma – Sixta, s.r.o.
  • Vyšetření PSSM – 1 s výsledkem negativní

Otec: liz.472/T Sternwächter

Matka: 18759/T Belsy po liz.280/T Wolfgang

Otec Sternwächter je stále aktivní významný tyrolský plemeník, který má v chovech po celé Evropě již 20 licentovaných synů. Je to hřebec v moderním typu, využívaný současně i ve skokovém a všestrannostním sportu. Otcem Sternwächtera je vítěz světové výstavy z roku 2015 liz. 350/T Stainz.

Matka 18759/T Belsy je korektní klisna pocházející z velmi významné tyrolské rodiny haflingů. V roce 2010 získala vynikající třetí místo mezi klisnami na světové výstavě plemene. Její otec, hřebec Wolfgang je známým producentem sportovního potomstva, využívaným zejména ve skokovém sportu, ale je zároveň i otcem světového vítěze hřebců – plemeníka Walzertraum.

Sám hřebec Sterngold je špičkovým představitelem plemene, sytě ryzé barvy s čistě bílou žíní, ve výrazně moderním typu, s harmonickou stavbou těla a krásnou hlavou, disponuje nadprůměrně prostornými chody. Je velmi charakterní, je ošetřován a ježděn ženami. Jako tříletý se v únoru 2018 stal vítězem tyrolského körungu hřebců a na podzim téhož roku zvítězil i ve 30denním testu hřebců (kombinace výkonnosti pod sedlem i v zápřeži) v Ebbsu. V letech 2018 a 2019 působil jako plemeník na soukromé belgické stanici hřebců, kde připustil 40 klisen a hned v roce 2019 zaznamenal první úspěch jako otec, kdy se jeho syn stal nizozemským šampionem hříbat daného ročníku.

 

Partneři