Registrace hříběte Quo Vadis - Asociace svazů chovatelů koní

2993 Quo Vadis

Zemský hřebčinec Tlumačov s.p.o.

Český teplokrevník

Datum narození5.4.2019
Příslušnost k PKčeský teplokrevník
Barvabělouš
ChovatelZemský hřebčinec Tlumačov s.p.o.
MajitelZemský hřebčinec Tlumačov s.p.o.
Telefon775 224 728
Míry182 - 171 - 194 - 21

Body exteriér:

7.41

Body výkon:

7.96

Připouštěcí poplatek:

2 500,- Kč + 5 500,- Kč doplatek za březí klisnu Kč

Plemenná kniha online

Podívejte se na výkonnost hřebce

Rodokmen

Quidamo
Quidam's Rubin
Lambada
Quidam de Revel
Helvecia
Lafontaine
Scarlett
Ornesca
Cascalo
Ornella
Casall
Tara XVI
Catango Z
Oklahoma-T

O Hřebci

Quo Vadis je mladý skokově nadaný hřebec. Do plemenitby je pro letošní rok zařazen dodatečně, na základě úspěšného absolvování předvýběru hřebců do plemenné knihy Slovenského teplokrevníka v ČR. Hřebec vyniká dobrou mechanikou pohybu a zejména výbornou technikou skoku a sílou odrazu.

Otec hřebce Quo Vadis Quidamo je vítěz körungu v Münster-Handorfu a vítěz 30denního testu. Quidamo pocházející z nejlepších skokových genů představuje skokového koně v té nejlepší podobě. Rychlé reflexy, špičková baskule a schopnosti bez hranic, to vše dělá tohoto ukázkového Quidam’s Rubinova syna mimořádně zajímavým. Quidamo byl v roce 2005 v rámci 15. NRW körungu v MünsterHandorf vyhlášen nejlepším skokovým hřebcem svého ročníku, v prosinci 2006 obdržel v 30denním testu ve Schlieckau vysoké hodnocení a ve skokové části byl nejlépe hodnoceným hřebcem. Dosáhl vítězství v soutěžích pro mladé koně stupně Z a L, vysokých umístění v parkurech stupně S a svou výkonnost v roce 2008 potvrdil kvalifikací na Bundeschampionat. Již coby šestiletý uspěl na mezinárodních S parkurových závodech, zvítězil ve dvouhvězdičkových S parkurech a mnohokrát se umístil na skokových (i mezinárodních) závodech T obtížnosti. Z prvního ročníku jeho hříbat pochází mnoho prémiovaných hříbat, mimo jiné nejdražší hříbě NRW aukce z roku 2007 prodané za 20 500 eur. V roce 2007 byl Quidamo ve Vechtě oceněn hlavní prémií. Jeho nejstarší potomci uspěli v soutěžích pro mladé koně. Patří k nim Quit Right s Janem Sprehe a Quintana de Capitol s Denisem Nielsenem. V odhadech plemenných hodnot získal 128 bodů a pozitivně se jeví také v drezurním hodnocení (115 b.). Mnoho jeho dcer bylo oceněno stát. prémií.

Matka Ouo Vadise klisna Ornesca je polosestra plemenného hřebce 2481 Cannor. Po základních zkouškách výkonnosti byla klisna zařazena do chovu. Její druhý potomek hřebeček Cornes (po 2725 Come Undone) sestál šampionem mezi hřebečky ročníku 2021.

Partneři