Registrace hříběte Kastanjehof Mr Cool - Asociace svazů chovatelů koní

2223  Kastanjehof Mr Cool

Havlovice

Velšská plemena

Datum narození2012
Příslušnost k PKwelsh mountain pony, sekce A
BarvaPlav.
ChovatelSchilthuis-Teeuwen J.
MajitelAnna van Vuurenová
TelefonProuzová Jana 736 765 220
Míry130-118-161-17

Body exteriér:

8.02

Akcelerační program (AP)

Plemenná kniha online

Rodokmen

Wrentnall Gold
Brierdene Napoleon
Brierdene Rhine Gold
Bwlchygwynt Caryl
Verdrefawr Daniel
Bwlchygwynt Ceri

O Hřebci

Jeho otec, ryzák WRENTNALL GOLD (imp. VB), působí v Nizozemsku a vyznačuje se ušlechtilostí a krásnou hlavou, na své potomstvo spolehlivě předává svůj typ, mechaniku pohybu a hlavně svůj vynikající charakter, který je u této velikosti pony tak důležitý.
Matkou hřebce 2223 Kastanjehof Mr Cool je bělka (roz. plavka) BWLCH-Y-GWYNT CARYL (voorlopig KEUR, ELITE), importovaná do Nizozemska přímo z Walesu. Caryl je prochovaná zejména na slavného hřebce COED COCH GLYNDWR. Většina jejích předků jsou výstavní šampióni. Její otec Verdrefawr Daniel se jako mladý hřebec umístil druhý a třetí na Royal Welsh Show, její dědeček Nerwyn Cadno byl šampiónem hřebců na Royal Welsh Show 1987.
Caryl se sama už jako dvouletá stala nizozemskou NÁRODNÍ ŠAMPIÓNKOU mladých všech velšských sekcí a výstavně úspěšná byla i v rodné Velké Británii, kam byla nazpět zapůjčena. Jejími nejlepšími přímými potomky jsou klisny Heniarth Cupcake (Velká Británie: 2x prestižní HOYS), Kastanjehof Confetti (KEUR) a Kastanjehof Cindy (vrl. KEUR). Caryl je zasloužilou matkou zatím dvanácti dcer a pouze dvou synů (vč. 2223 KASTANJEHOF MR COOL). Všichni její potomci, stejně jako ona, slaví úspěchy na výstavách, ale vyznačují se hlavně dobrým charakterem a ochotou k práci. Jsou využíváni pod sedlem i v zápřeži.
Již první potomci Mr. Coola již pracují pod sedlem i v zápřeži a jsou velmi učenliví a ochotní k práci, příjemně temperamentní ale velmi hodní.
Hřebec předává svoji atraktivní žlutou barvu.
česká i britská licence, HPK -AP

Galerie koně

Kastanjehof Mr. Cool
Kastanjehof Mr. Cool1

Partneři