Registrace hříběte Hulst Curioso - Asociace svazů chovatelů koní

3180 Hulst Curioso

Zemský hřebčinec Písek s.p.o.

Český sportovní ponyVelšská plemena

Datum narození13. 6. 2020
Příslušnost k PKwelsh part-bred
Barvahnědák
ChovatelFamilie H. Hulst Staphorst, Alankomaat, NLD
MajitelZemský hřebčinec Písek s.p.o.
E-mailptacek.abc@volny.cz
TelefonIng. Jiří Ptáček, tel.: 737 274 803
Míry158 - 149 - 175 - 19 cm

Body exteriér:

8.88

Připouštěcí poplatek:

inseminace čerstvým spermatem: 2.420 Kč + doplatek za březost 4.840 Kč

Inseminační dávka (ID)

Akcelerační program (AP)

Rodokmen

Coelenhage's Purioso
Coelenhage"s Let"s Be The Best
Coelenhage's Lady Primeur
Brakenhoeve's Emiel
Lets Be Better B
Ijsselvliedt's Primeur
Nodesta
Campsterhoven's Esmee
Aester El Nino
Jacobspeel's Karin
Bjirmen's Wytse
Kleefs Sylvia
Bokkesprong Czardas (GBR)
Silvia

Galerie koně

TPT01763-Editfb
TPT01711-Editfb (1)
IMG_0328
IMG_0293

O Hřebci

Mladý hřebec vynikajícího exteriéru, který v Holandsku prošel výběrem jak pro PK WPBr, tak pro PK NWR. Nese 46,31% registrované velšské krve. Vyniká TOP charakterem, ochotou k práci a mimořádnou elasticitou pohybu. V ČR působí od roku 2023, byl vybrán pro velšskou PK a zařazen do HPK – AP. Je pravým bratrem dvou holandských národních šampionek NWPCS, a sice klisen Hulst Curiosa (nar. 2015) a Hulst Isadora (nar. 2014), která také soutěží na mezinárodní úrovni a byla rovněž nominována do holandského národního drezurního pony týmu.

Otec: Coelenhage’s Purioso pochází od předního holandského chovatele pana Ronalda Vrolijkena (hřebčín Coelenhage, Wezep) a je považován za osvědčeného producenta kvalitních drezurních poníků. Jako tříletý byl vybrán pro holandskou plemennou knihu NWR a oceněn titulem „Hřebec s nejlepším pohybem v klusu pro rok 1998“, na což navázal titulem Národního šampiona NWR. Po několika letech působení v holandském chovu byl prodán do Dánska, kde započal svou úspěšnou sportovní kariéru, která ho dovedla až k vítězství v dánském drezurním šampionátu v roce 2004 a posunula k účasti na ME v drezuře se Sofií Jeppesen. Jeho původ z 50% tvoří angličtí plnokrevníci, jež reprezentují ve druhé generaci klisna Let‘s Be Better po francouzském hřebci Saros, který byl využíván jako zlepšovatel také v chovu sportovních koní a poníků především v Německu a Holandsku, a klisna s menší KVH Nodesta po dalším francouzském hřebci Radeau. Puriosova matka klisna Coelenhage’s Lady Primeur založila v hřebčíně Coelenhage velmi úspěšnou rodinu, jejíž zástupce najdeme nejen v Holandsku, ale i ve Švédsku a ve Finsku. Jejím otcem je velšský pony Ijsselvliedt’s Primeur, na kterého je Purioso oboustranně ve druhé a třetí generaci prochován. Je zajímavé, že ten byl v prvé řadě producentem velšských pony. Pak byl ale tento velšský hřebec použit také na malou plnokrevnou klisnu Nodestu a toto spojení přineslo nad míru uspokojivý výsledek právě v podobě Puriosovy matky – elitní klisny Coelenhage’s Lady Primeur. Tuto rodinu skvěle ve sportu na mezinárodní úrovni reprezentoval i Puriosův mladší bratr hřebec Coelenhage’s Promise.

K nejvýznamnějším potomkům hřebce Coelenhage’s Purioso s mezinárodní výkonností patří jeho synové hřebci Bodo, Jarno, Wengelo’s Ricardo, Prometheus B a valach Westerhuis Jorik.

Matka: Campsterhoeven’s Esmee je dcerou hřebce Aester El Nino, vítěze 32 denního testu výkonnosti a osvědčeného plemeníka NWR, který byl vyvezen do USA. Ten je nejen synem hřebce Bjirmen’s Wytse, který mnoho let úspěšně reprezentoval Holandsko v drezurních soutěžích pony na národní i mezinárodní úrovni, byl členem holandského národního drezurního pony týmu a v roce 2006 vybojoval na evropském šampionátu bronzovou medaili, ale i vnukem jednoho z nejlepších jezdeckých poníků Holandska na přelomu tisíciletí hřebce Vita Nova’s Hanassie, jenž soutěžil na mezinárodní úrovni jak ve skákání, tak i v drezuře a založil veleúspěšnou linii, která vyprodukovala nespočet všestranných špičkových moderních sportovních poníků. Původ Campsterhoeven’s Esmee dále nese také 25 % krve plnokrevného araba, neboť je oboustranně ve třetí generaci prochována na plnokrevného arabského hřebce Naivnyi, německého a belgického šampiona hřebců z roku 1974, který sehrál důležitou roli ve šlechtění špičkových jezdeckých poníků v Evropě.

Hulst Curioso přináší do ČR vysokou kvalitu spojenou s žádoucím jezdeckým typem, sportovním potenciálem a vynikajícím původem. Může posunout chov jezdeckých poníků u nás zase o kus dopředu a skvěle naváže na zušlechťovací proces, který zde započali hřebci 758 Waddenhoek’s Colin a 2115 Zaval v.h.Enkershof.

Partneři