Registrace hříběte Goldmane Red Alert - Asociace svazů chovatelů koní

2129  Goldmane Red Alert

Salaš

Velšská plemena

Datum narození2010
Příslušnost k PKwelsh mountain pony, sekce A
BarvaBěl.
ChovatelStáj Goldmane,Ing.Lenka Dušková
MajitelHusaříková Kateřina
TelefonHusaříková Kateřina 739 082 721
Míry128-122-150-18

Body exteriér:

8.1

Akcelerační program (AP)

Plemenná kniha online

Rodokmen

1274 Gleiniant Cayenne
Nicton Carreg
Gleiniant Capri
26/914 Trawel Romantika (OS)
756 Dollom Double Surprise (OS)
26/855 Trawel Riviera (OS)

O Hřebci

Otcem Red Alerta je náš první plemenný hřebec Gleiniant Cayenne, kterého jsme importovali jako odstávče v roce 2006 z Walesu. Cayenne získal 8. místo ve třídě hřebečků na výstavě Royal Welsh Show (GB), kde ve velké konkurenci získal ocenění “highly commended pony”. Poté byl úspěšně vystavován jako dvou a tříletý (1. a 2. místa, dvakrát vicešampion kategorie welsh mountain pony). Jeho největším kladem předávaným na potomstvo je vynikající charakter a mechanika pohybu. Cayennův otec Nicton Carreg jako roční a dvouletý nebyl na výstavě ve třídě poražen, je několikanásobným šampionem mladých a již ve čtyřech letech získal titul “premium hill stallion”. O dva roky později byl prodán do Holandska, kde jeho úspěšná kariéra pokračovala. Skutečnou legendou je však Cayennův dědeček, multišampion a “premium stallion” Putwell Carreg Llwyd, jedinný welsh mountain pony hřebec, který dokázal v jednom roce vyhrát tři největší výstavy ve Walesu (Lampeter, Glanusk a Royal Welsh). Poslední šampionát získal jako 20ti letý. Matkou Cayenna je multimedailová klisna Gleiniant Capri, šampionka mnoha velkých výstav a matka šampionů. Capri je vnučka jednoho z nejvlivnějších Dyfed hřebců, Dyfed Gerainta. Geraint sám byl jako roček druhý na Royal Welsh show, ale jeho hlavním přínosem bylo velké množství úspěšných potomků, mezi nimiž je i otec Capri, Dyfed Lord Nelson. Cayenne má v původu mnoho dalších velice úspěšných výstavních i jezdeckých poníků. Mimo jiné Revel Chello, který kromě odolnosti a kostry spolehlivě předával fantastický pohyb. Dalšími zástupci Revel C linie jsou slavní hřebci Centre a Chelsea Fan. Z ostatních stojí za zmínku například Eden Wilow, Hisland Hiderus, Revel Jiro a další.

Matkou Red Alerta je hnědá klisna Trawel Romantika, nositelka krve slavného welšského hřebčína Friars a několikanásobná šampionka největších výstav v ČR. Její otec Dollom Double Surprise zanechal v čechách mnoho kvalitních potomků jak čistokrevných tak welsh part-bred, než byl prodán na Slovensko. Dědeček Romantiky je bezpochyby jeden z nejkvalitnějších welsh mountain pony hřebců importovaných v minulých letech do ČR Friars Royal Surprise, velmi úspěšný na výstavách i pod sedlem. Babičkou Romantiky je krásná bílá klisna Dukeshill Sweet Surprise, dcera legendárního Bengad Cockscombe, dalšího otce šampionů. Matkou Romantiky je klisna Trawel Riviera, která byla importována v těle své matky zakoupené na “reduction sale” slavného hřebčína Menai v roce 1996. Kombinace Revel a Friars krve už v minulosti několikrát vyprodukovala skvělé výstavní welsh mountain pony v univerzálním typu, tak uvidíme, jestli náš hřebec bude také tento případ.

Goldmane Red Alert je charismatický a bystrý hřebec s velkým potenciálem. Zdědil nádhernou hlavu, silnou kostru a opravdu výrazný pohyb. Po matce je to veliký bojovník a tak si s ním denně užíváme spousta zábavy. I přes velmi živý temperament je to obrovský charakter a skvělý kamarád.

Red Alert je licentován jako plemeník pro Welsh Stud Book (č.12626), je zapsán v Ústředním registru plemeníků ČR (č.2129) a od roku 2015 působí v chovu.

výsledky:

2014:
» 1.místo ve třídě, ŠAMPION KATEGORIE M&M, SENIOR ŠAMPION M&M a RESERVE SUPREME ŠAMPION – výstava Pardubice
» 2.místo ve třídě na výstavě Hradec Králové
2013:
» 1.místo ve třídě, VICEŠAMPION MLADÝCH WELSH MOUNTAIN PONY a NEJLEPŠÍ MLADÝ HŘEBEC ČESKÉHO CHOVU na výstavě Hradec
2011:
» 1.místo ve třídě a VICEŠAMPION MLADÝCH na výstavě Plasy
» 2.místo ve třídě na výstavě Pardubice

 

Galerie koně

Goldmane Red Alert

Partneři