Registrace hříběte Diamondczech Full Moon - Asociace svazů chovatelů koní

3068 Diamondczech Full Moon

Diamond Czech Pony - Straškov

Český sportovní ponyConnemara pony

Datum narození18.05.2019
Barvabělouš
Chovatelmanželé Pavlisovi
Majitelmanželé Pavlisovi
E-mailu.ryzacka@gmail.com
Telefon775 177 102
Míry151 - 145 - 170 - 20,5

Body exteriér:

Body výkon:

7.9

8.4

Připouštěcí poplatek:

inseminace čerstvým spermatem 2000,-Kč, doplatek za březost 5000,-Kč Kč

Plemenná kniha online

Podívejte se na výkonnost hřebce

Rodokmen

1901 Diamant 424
Diamond Rum
Lovelybellis
Carna Dun
Clenlo Biddy
Golden Dan
Little Beauty
Kilpatrick Rose
Spiddal Playboy
Kilpatrick Cuisle
Cloonisle Cashel
Aran Lisa
Monaghanstown Fred
Mo Cuisla

Galerie koně

Diamondczech Full Moon 1
Diamondczech Full Moon 2
Diamondczech Full Moon 3
Diamondczech Full Moon 4

O Hřebci

DIAMONDCZECH  FULL  MOON

Moon je connemara hřebec narozený v roce 2019 v České republice. Jeho původ však sahá až do domova connemarských pony – do rodného Irska. Je to exteriérově kompaktní pony, s velmi elastickým pohybem a vynikajícím charakterem. Po krátkých zkušennostech pod sedlem – pracoval v roce 2021 v létě v přípravě na výkonnostní zkoušky do PK ČSP, a poté až letos na jaře, můžeme s velkým očekáváním pro další práci vyzdvihnout jeho jezditelnost, pracovitost a charakter pod sedlem.

Matka KILPATRICK ROSE – narozená roku 2007 – pochází z irského chovu. Je to kompaktní, charakterní chovná klisna. Je matkou skvělých sportovních pony ve světě / Irsko, Anglie…/. Jejím nejúspěšnějším potomkem je patrně klisna  Kilpatrick Virginia Cillie, která soutěží v Anglii ve všestrannosti. Sama Rose dosáhla u nás skvělých umístěních na výstavách. Je šampionkou třídy klisen, vícešampionkou kategorie connemara pony a OVERALL vícešampionem  3.české výstavy connemara pony 2021 ( posuzovala p.T.Pyoria z Finska ). Úspěch Rose zopakovala opět v roce 2022, kdy obhájila titul šampionky třídy klisen na 4.výstavě connemara pony 2022 ( posuzoval p.Damien Gill z Irska ).

Otec DIAMANT 424 – narozený roku 1993 – pochází z německého chovu, přesto jeho původ je opět v Irsku. Diamant  vyniká mechanikou pohybu, jezditelností, pracovitostí , ale především charakterem. Ve svých 15-ti letech byl zakoupen v  Německu, kde působil od 3 let v plemenitbě, ale současně i ve sportu. Je to exkluzivní hřebec s vynikající vlastní výkonností ( skoky T a drezura S ), účastník mnoha zahraničních a mezinárodních skokových i drezurních závodů – CSIOP a CDIP, Mistrovství Evropy pony v drezuře . Úspěšně reprezentoval na MČR pony jak v drezuře tak i ve skákání.

V Německu byl zařazen do plemenitby ve 3 letech v roce 1997 do hlavní plem.knihy Kleinpferdezuchter Bayerns – malého jezdeckého koně , následně do PK německého jezdeckého ponyho. Zároveň působil v německé PK Connemara pony. Doposud zde působí v chovu mnoho jeho potomků ( klisen i hřebců ) . V listopadu roku 2000 převzal jeho chovatel Adolf Dorfler pro Diamanta na výstavě v Mnichově Zlatou medaili za nejlepšího plemenného hřebce z rukou Bavorského ministerského předsedy.

Diamant je prověřený hřebec ve skokovém, drezurním i všestrannostním sportu a otec velmi úspěšných sportovních  pony v Čechách i Německu ( Topi, Dark Star, Diamond´s Bella, Diamond´s Stripe – Německo, Diamond´s Rose, Molly, Diamond´s Revita, Tracy … ).

 

DIAMONDCZECH FULL MOON jde ve šlépějích svého otce. Již od útlého dětství se účastní velmi úspěšně výstav. Velmi se těšíme na jeho první starty pod sedlem.

2019 – Vícešampion 1.české výstavy Connemara pony – 

                titul šampiona získal jeho    otec Diamant 424

2021 – Šampion výstavy NPS Opřetice 2021 

  • – Šampion třídy mladí hřebci Bundesschau Schillingsfurst Německo
  • – Supreme šampion národní výstava NPS Opřetice

              Overall šampion  a Supreme šampion 6.výstavy pony Straškov

               Úspěšný korung a VZ do PK ČSP a zařazení do AP

  • – v březnu zařazen do PK Connemara pony – irský inspector D.Gill

s vynikajícím hodnocením (90-95-90-95)  – pro všechny 4 hodnotící znaky –

exteriér , plemenný typ , mechaniku pohybu  a skokové schopnosti .

 

DIAMONDCZECH  FULL  MOON = charakter + pohyb + jezditelnost

webové stránky www.diamondczechpony.cz

Partneři