Registrace hříběte Caro ZH - Asociace svazů chovatelů koní

1449 Caro ZH

Zemský hřebčinec Písek s.p.o.

Český teplokrevník

Datum narození28. 5. 2006
Příslušnost k PKČeský teplokrevník
Barvabělouš
ChovatelMilan Weber, Hluboká nad Vltavou
MajitelZemský hřebčinec Písek s.p.o.
E-mailptacek.abc@volny.cz
TelefonIng. Jiří Ptáček, tel. 737 274 803
Míry178 - 171 - 188 - 21,5 cm

Body exteriér:

8.34

Body výkon:

8.8

Připouštěcí poplatek:

přirozená plemenitba, 4.840 Kč

Podívejte se na výkonnost hřebce

Rodokmen

Catango Z
Cantus
Zita
Caletto I
Mandoline
Ahorn Z
Tschita
Balantines
Mirrage XX
Salut
Caliostro
Monbijou
Salut
Alarm III

O Hřebci

Hřebec je synem bílého holštýnského hřebce CATANGA Z s vlastní výkonností v parkurech stupně T, který od roku 2000 působil v PK ČT v ZH Písek a následně až do roku 2007 v ZH Tlumačov. V rámci českého působení zanechal více než 200 potomků. Z jeho synů zařazených do chovu jmenujme vítěze KMK pro šestileté hřebce CATANGA HT, úspěšné sportovce CARINUS a RICARDO T. Ze zahraničního působení CATANGA Z vzešli koně výkonností TT a to VDL GOEP CREDENCE Z, CARPACIO VAN SPALBEEK Z, CUPIDO Z, nebo plemenný hřebec CAMIELL FLAMINGO Z (SWB). Jako otce matek ho najdeme u několika parkurových koní s TT výkonností. Patří mezi ně vítěz Olympijských her v Londýně v týmové soutěži TRIPPLE X III (po NAMELUS), syn v ČR působícího hřebce QUICK LAURO Z QUICKDIAMOND, klisna KIMBERLY VAN SPALBEEK Z a ATHENA DS s výkonností v parkuru 160 cm či dcera CANTONA Z, jež dala plemenného hřebce CASPER Z.

Rodina CATANGA Z vyprodukovala plemenné hřebce ACORD I, ACORD II a ACORD III. Matka CATANGA Z klisna ZITA (AHORN Z) je polosestrou plemenných hřebců ACOBAT I, ACOBAT II, ACOBAT III a sportovních koní, kteří startovali v parkurech s výškou překážek 150 cm respektive 160 cm, jako jsou ARICO (ACORD I), AL MURTAJIZ (PILGRIM) a LANTOL (LANGENHAGEN). Sama ZITA dala v chovu kromě CATANGA Z dalšího plemenného hřebce a pravého bratra CATANGA Z hřebce CORTUS.

Matka hřebce CARO ZH klisna BALANTINES má sama výkonnost stupně ST v parkurech. V chovu kromě Cara ZH dala pouze jednoho potomka, a to v roce 2003 narozeného BRIXI (CAROL). Matka BALANTINES, klisna SALUT (LESNÁ), dala plemenného hřebce VALÁT – 33 (VALÁT).

Mateřským otcem CARA ZH je plnokrevný hřebec MIRRAGE (CAGLIOSTRO (GER) – MONBIJOU (GER) po NECKAR). Hřebec absolvoval na dostihové dráze osm rovinových dostihů, z nichž dvakrát vyhrál a třikrát se umístil. Obě vítězství i umístění získal v dostizích I. kategorie. Následně byl zařazen do plnokrevného i teplokrevného chovu. V plnokrevném chovu dal pouze sedm potomků, z nichž byli užiteční dostihoví koně jako například LADY TALOR, LEADER či OASIS. V teplokrevném chovu bohužel rovněž nedostal příležitost, jelikož dal pouze šest potomků. Mezi nejlepšími teplokrevnými potomky jmenujme klisnu Portu s výkonností S v parkuru. Hřebec CARO ZH působí v chovu od roku 2010. V roce 2009 zvítězil v tehdy ještě 100denním testu pod jménem Blesk, kdy dostal bodové ohodnocení 8.34 za exteriér a 8,80 za výkon.

Galerie koně

TPT00097-Editfb

Partneři