Registrace hříběte Cantos 23 - Asociace svazů chovatelů koní

2978 Cantos 23

Zemský hřebčinec Písek s.p.o.

Český teplokrevník

Datum narození16. 4. 2010
PlemenoHOLST
Barvahnědák
ChovatelKai Gerken, Lasbek, BRD
MajitelRodina Hladíkova, Šerkov
E-mailptacek.abc@volny.cz
TelefonIng. Jiří Ptáček, 737 274 803
Míry177 - 166 - 188 - 21 cm

Body exteriér:

Body výkon:

6.25

7.9

Připouštěcí poplatek:

inseminace čerstvým spermatem: 2.420 Kč + doplatek za březost 10.890 Kč

Plemenná kniha online

Podívejte se na výkonnost hřebce

Rodokmen

Catoki
Cambridge
Bilda
Caletto I
Hilgunde
Silvestr
Vordula
Wonder
Contact Me
Zullia
Carthago
Linda V
Cantus
Vorr

Galerie koně

TPT01660-Edit
TPT01769-Edit
TPT01523-Edit
TPT02820-Editfb

O Hřebci

Hřebec Cantos 23 se narodil v roce 2010. Absolvoval test a později úspěšně sportoval do 120 cm, než jeho sportovní kariéru ukončilo zranění. Vzhledem k tomu, jak slibně tento hřebec ve sportu vypadal, bylo toto spojení znovu zopakováno a vznikl jeho pravý sourozenec, dnes sportující pod jménem Contos II, s výkonností 145 cm.

Jeho otec Catoki dokázal neuvěřitelným způsobem skloubit mezinárodní kariéru v parkurovém skákání s vynikající kariérou chovatelskou. Impozantní, vysoký hřebec s obrovským cvalem a velmi skokově nadaný, byl typickým obrazem svého otce Cambridge a děda Caletta I. Úžasná elasticita pohybu a mimořádné skokové vlastnosti jsou u tohoto rodokmenu samozřejmostí. V roce 2003 se Catoki stal vicešampionem pětiletých koní ve Warendorfu, v roce 2004 dokázal na tento úspěch plynule navázat a ve finále šestiletých dokončil pátý. V roce 2006 se stal oblastním šampionem Weser-Ems a vyhrál Grand-Prix of Rastede. V roce 2008 byl úspěšný v několika Grand Prix, v sedle s Jörgem Naevem, mimo jiné v Münsteru, Pforzheimu, Falsterbu/SWE, Sommerstorfu a Donaueschingenu. Před svým domácím publikem vyhráli Grand Prix Altenhofu a 3* finále na regionálním mistrovství v Bad Segebergu. Philipp Weishaupt poté soutěžil s Catokim na mezinárodní úrovni, včetně Calgary (CAN) a Hicksteadu (GBR), na Světovém poháru v Bordeaux (FRA) a také na Grand-Prix ve Vigo (ESP), a byli druzí na světovém poháru v Helsinkách (FIN). Až do pokročilého věku byl úspěšný na mezinárodní úrovni s amatérským jezdcem Emilem Hallundbaeckem (DEN), často v přímé konkurenci s vlastním potomstvem, protože Catoki byl od mládí z hlediska hodnocení potomstva vynikajícím plemeníkem. V současném hodnocení WBFSH figuruje na 32 místě.

Cantosova matka Wonder je dcerou bílého hřebce Contact Me, pocházejícího z holštýnské rodiny 4779. Ten sportoval na mezinárodní úrovni do 150cm a je synem legendárního Carthaga Z, který skákal na olympijských hrách v Atlantě (1996) a Sydney (2000), vyhrál Pohár národů v Cáchách, Rotterdamu a La Baule. Zplodil více než 160 Grand Prix skokanů a má více než 100 licencovaných synů, včetně Old Chap Tame, Cartani, Carthino Z, Coltaire Z, Looping D’Elle a Nartago. Je kombinací dvou vynikajících ‘C’ linií Capitol I a Calando I, syna Cor de la Bryère. Jeho nejúspěšnějším potomkem je určitě hřebec Confu z chovu Kaie Gerkena, který už vyhrál s Laurou Kraut závody Světového poháru za USA, zvítězil v Cáchách, nebo byl 3. v Global Champions Tour v Šanghaji.

Významnou částí Cantosovy rodiny je jedinečná klisna Zullia (Cantus x Kojak), která dala, kromě jeho matky Wonder, ještě 12 hříbat, z nichž dva jsou plemennými hřebci s výkonností 150 cm resp. 160 cm. Výkonnost 160 cm mají z 13 hříbat celkem 4 potomci, mezi nimi třeba i skvělý Nemo 119, kterého jezdil Nick Skelton. 

Mezi mladé potomstvo, které na sebe již stihlo upozornit, patří třeba prémiovaný hřebec předvýběru 2021 Cante Royal z maminky po Calmando, který nadále úspěšně pokračoval ve sportovní kariéře a ve finále KMK získal titul vicešampiona 4letých hřebců a valachů. Nebo Frisco z maminky po Griseldi L, který byl vítězem předvýběru pro PK CS a vybraný pro PK ČT, kde následně úspěšně složil 70denní test. Ve své první závodní sezóně zvítězil při kvalifikaci KMK ve Zduchovicích a kvalifikoval se do finále.

Cantos 23 bude v Zemském hřebčinci Písek působit pro sezonu 2024 v inseminaci čerstvým spermatem v rámci PK ČT a CS.

Partneři