Registrace hříběte Olympia v.Geldersoord - Asociace svazů chovatelů koní

1947  Olympia v.Geldersoord

Rosice, Hřebčín Markes

Shetlandský pony

Datum narození26.04.1999
Příslušnost k PKshetland pony
BarvaVr.
ChovatelBorgers M.W.
MajitelMarková Karolína
E-mailrenmar@seznam.cz
Telefon723901878- Marková Renata
Míry108-98-154-16

Body exteriér:

8

Plemenná kniha online

Rodokmen

On the Rocks of Marshwood
Gletness Rockall
Pauline of Marshwood
Elenora v.Geldersoord
Newton v.Dorpzicht
Julie of Marshwood

O Hřebci

Olympia Geldersoord je jedním z posledních hřebců v Evropě, kteří v sobě nesou 82,5 % starobylé krevní linie Marshwood a 12,5 % linie Transy – tudíž klasický generacemi ověřená kombinace. Výsledek absolutně nejlepších krevních linií!

Jeho otcem je On The Rocks of Marshwood, který je synem slavného Gletness Rockall. Dědečkem z matčiny strany je hřebec století – Newton v. Dorpzicht z linií Transy a Marshwood. Babičkou je Julie of Marshwood. Z toho vyplývá, že Olympia je prochován na linie P – J of Marshwood. Matka Olympia – Elenora v Geldersoord, se stala Over-all mistr v Holandsku – nejlepší klisna Holandska a získala nesčetně 1a premií. Ve Švédsku získala dvojnásobný zlatý diplom a stala šampionkou klisen.

V únoru 2011 získal titul Best stallion – nejlepší hřebec Švédska s neuvěřitelnými 43 body!

Hřebec byl licentován pro Německo v Hannoveru, kde získal titul Premiový hřebec. Zúčastnil se také velmi úspěšně 15 denního výkonnostního testu Německa. V této zemi zanechal mnoho kvalitních potomků, kdy jedním z nejúspěšnějších je Schneltens Olympus.

11. 4. 2010 získal licenci pro chov ve Švédsku. Za dobu své přítomnosti ve Švédsku se zúčastnil hodnocení hřebců celkem čtyřikrát.

Hřebec připouští pouze omezený počet klisen, vyššího rámce a především s minimální 50% přítomnosti krevních linií Marshwood v pedigree klisny. Případně po zvážení také Transy.

Galerie koně

Olympia v.Geldersoord
Olympia v.Geldersoord1

Partneři