Registrace hříběte Diamant 424 - Asociace svazů chovatelů koní

1901 Diamant 424

Diamond Czech Pony - Straškov

Český sportovní ponyConnemara pony

Datum narození1993
Barvahnědák
Chovatel Dörfler Adolf Německo
MajitelGrünthal Petr
E-mailu.ryzacka@gmail.com
Telefon775 177 102
Míry160 - 150 - 175 - 20,5

Body exteriér:

8.25

Připouštěcí poplatek:

inseminace čerstvým spermatem 2000,-Kč, doplatek za březost 10000,-Kč, + mražené sperma Kč

Akcelerační program (AP)

Plemenná kniha online

Podívejte se na výkonnost hřebce

Rodokmen

Diamond Rum
Carna Dun
Clenlo Biddy
Little Heaven
Double Dun
Carna Bobby
Orphan Star
Lovelybellis
Golden Dan
Little Beauty
Ben Letery
Bally Donellan
Ceileog
Lady

Galerie koně

Diamant 424 1
Diamant 424 2
Diamant 424 4
Diamant 424

O Hřebci

DIAMANT 424 

Diamant  je connemara hřebec narozený v roce 1993 v Německu v chovu p.Dorflera. Jeho původ však sahá až do domova connemarských pony – do rodného Irska, odkud pochází otec – Diamond Rum .

Matka LOVELY BELLIS – narozená v roce 1973 v Německu je klisna, která v chovu p.Dorflera dala 13 hříbat – z toho 7 pravých Diamantových sourozenců. Za zmínku stojí pravá Diamantova sestra – Lovely Diamond narozená roku 1990, která sama aktivně startovala v drezuře do st.ST a přitom dala 8 hříbat – part – bred connemara, kteří vrcholově startují v drezuře. Za zmínku dále stojí hřebec Diplomat narozený roku 1987, který sám působil v plemenitbě a zároveň v drezurním sportu. Oba zmiňovaní sourozenci stale žijí.

Otec DIAMOND RUM = Diamonds Dandy – narozený roku 1973 v irském chovu W.J.Diamonda, byl zakoupen do Německa, kde v letech 1977 a 1981 vyhrál šampionát hřebců. Zanechal po celé Evropě spostu vynikajících potomků a zapsal se tak nesmazatelně do Connemara chovu.

Sám Diamant byl v Německu zařazen v roce 1997   do hlavní plem.knihy Kleinpferdezuchter Bayerns – malého jezdeckého koně , následně do PK německého jezdeckého ponyho. Zároveň působil v německé PK Connemara pony. Doposud zde působí v chovu mnoho jeho potomků ( klisen i hřebců ) . V listopadu roku 2000 převzal jeho chovatel Adolf Dorfler pro Diamanta na výstavě v Mnichově Zlatou medaili za nejlepšího plemenného hřebce z rukou Bavorského ministerského předsedy.

Diamant  vyniká mechanikou pohybu, jezditelností, pracovitostí , ale především charakterem. Ve svých 15-ti letech byl zakoupen z Německu, kde působil v té době aktivně jak v chovu tak i ve sportu. Je to exkluzivní hřebec s vynikající vlastní výkonností ( skoky T a drezura S ), účastník mnoha zahraničních a mezinárodních skokových i drezurních závodů – CSIOP a CDIP, Mistrovství Evropy pony v drezuře . Úspěšně reprezentoval na MČR pony jak v drezuře tak i ve skákání.

Diamant je prověřený hřebec ve skokovém, drezurním i všestrannostním sportu a otec velmi úspěšných sportovních  pony v Čechách i Německu ( Topi, Dark Star, Diamond´s Bella, Diamond´s Stripe – Německo, Diamond´s Rose, Molly, Diamond´s Revita, Tracy … ). V Čechách působí v PK ČSP od roku 2013 a pro čistokrevnou PK Connemara pony od roku 2017 ( přičemž potomci byli registrováni v Německu ).

 

Výstavně nejúspěšnější je jeho syn, který je od letošního roku uchovněn pro PK ČSP v AP, a pro čistokrevnou PK Connemara pony.

DIAMONDCZECH FULL MOON jde ve šlépějích svého otce. Je držitelem titulů Vícešampion výstavy connemara pony 2019 ( jako hříbě, kde titul šampiona získal jeho otec Diamant ), Šampionem výstavy NPS 2021, Šampion třídy mladí hřebci Bundesschau Schillingsfurst Německo 2021, Supreme šampion národní výstava NPS Opřetice 2022, Overall šampion  a Supreme šampion 6.výstavy pony Straškov 2022.

Další potomci výstavně úspěšní – Diamond´s Daira – ČSP, Diamond´s Rose – ČSP, Diamondczech Corri – Connemara.

 

DIAMANT 424  = charakter

mechanika pohybu  + skokový potenciál + jezditelnost + vlastní výkonnost

výkonnost        potomstva        +        zdraví                +        dlouhověkost

 

webové stránky www.diamondczechpony.cz

Partneři