Registrace hříběte Christ - Asociace svazů chovatelů koní

 Christ

ZH Tlumačov

Český teplokrevník

Datum narození2005
Příslušnost k PKHANN
Barvatm. hd.
ChovatelGerhard Wehrs
MajitelGestüt Sprehe (GER)
E-mailreprodukce@hrebcinec-tlumacov.cz
Telefon777 256 482
Míry171

Připouštěcí poplatek:

ZPP 2 500 Kč, DOPL 8 500 Kč Kč

Plemenná kniha online

Rodokmen

Competent
Compliment
Gescha
Calypso II
Fiorella
Glueckspilz
Granola
Paloma
Picard
Dalia
Pik Koenig
Gaby
Daimyo xx
Aliwa

Dokumenty ke stažení

O Hřebci

Hanoverský černý hnědák byl v roce 2007 druhý rezervní vítěz mezi drezurními hřebci na hannoverském körungu ve Verdenu. Jeho kvalitní exteriér je zabalen do velmi elegantního koně s výbornými chody i dobrými skokovými schopnostmi. Také jeho charakter a pracovní schopnosti jsou výborné.

Doposud bylo körováno 17 jeho synů, mimo jiné Collier (vítěz meklenburského körungu 2013), Cadeau Noir, Clapton, Cristall (I c- prémiovaný hřebec – Vechta 2011), Coal Diamond (prémiovaný hřebec – Verden 2012), Crown Royal, Cognac a Cazar. Znovu a znovu se Christ prosazuje coby otec prémiovaných hříbat, vítězů přehlídek a hvězd nejrůznějších aukcí.

V roce 2013 skončil jeho licencovaný syn Coal Diamond na druhém místě na Bundeschampionatu mezi tříletými hřebci a jeho dcera Charlotte zvítězila tamtéž v kvalifikaci a umístila se ve finále pro tříleté klisny a valachy. V roce 2015 zvítězila jeho dcera Christella (pravá sestra vítěze körungu Colliera) na meklenburské elitní přehlídce klisen v Mühlengeez. V roce 2016 slavilo jeho potomstvo také úspěchy, např. jeho dcera St. Pr. A. Contenance byla finalistkou německého elitního šampionátu klisen v Lienen se známkou 10,0 za typ a 9,5 za klus.

Další Christovi potomci se připravují do Grand Prix. O rozruch se v roce 2018 postaral například jeho syn Chrysler 2. Tento z matky po Sandro Hit pocházející valach se umístil na předních místech ve zkrácené Grand Prix.

Christův všestranně nadaný otec Competent působil v hannoverském chovu jen krátce. Kromě Christa zplodil ještě druhého körovaného hřebce Chatman.

Matka Paloma po Picard což je vítěz körungu ve Verdenu v roce 1979, byl svého času uznávaným producentem skokových koní. Celá linie je prochována na výkon, což dokazují hřebci Pik König, Gotthard, Frustra II a Dominus, a vzešlo z ní mnoho špičkových skokových koní.

Partneři