Registrace hříběte Arvalon Golden Meredith - Asociace svazů chovatelů koní

1695  Arvalon Golden Meredith

Bystřany

Velšská plemena

Datum narození2008
Plemenowelsh cob,sekce D
BarvaIsab.
ChovatelHahn Heidi
Majitel Mgr.Hanzlíková Klára
TelefonMgr.Hanzlíková Klára 727 949 184
Míry160-153-179-20

Body exteriér:

Body výkon:

8.4

8.38

Připouštěcí poplatek:

Plemenná kniha online

Podívejte se na výkonnost hřebce

Rodokmen

Dwyfor Scooby Doo (GBR)
Dwyfor Supersonic (GBR)
Dwyfor Sorrel (GBR)
Lodor Magical Sovereign (GBR)
Paith Magical Meredith (GBR)
Lodor Elfair (GBR)

O Hřebci

Plemenný hřebec Welsh Cob barvy palomino je importován ze SRN, nar. 2008, KVH 153, HPK-AP. V jeho pedigree se objevují předci úspěšných a ceněných chovů Nebo, Paith a Llanarth. V roce 2012 se stal vítězem sekce D kat. hřebců 4-7 letých a vítězem třídy Open Ridden na Mezinárodním šampionátu v Hradci Králové. Absolvoval výkonnostní zkoušky s hodnocením 8.34b, přičemž za styl skoku a ochotu ke skoku obdržel známku 9.0. Oba jeho rodiče jsou barvy palomino.

Hřebec vyniká velmi mírnou povahou, je hodný i k dětem, které ho mohou bez potíží ošetřovat a vodit, je pracovitý a nelekavý, na vyjížďky chodí i s klisnami a to s 11-letými dětmi jen na ohlávce, které na něm mohou bez problémů cválat i přesto, že se nejedná o zdatné jezdce. Při trénincích i na závodech je 100% ovladatelný a převeze i začátečníka.

Ke kobylkám je hodný, není agresivní. Pro jeho povahu a příjemný klidný temperament se hodí na klisny vzrušivé, živé a temperamentní – např. arabské, anglický plnokrevník aj. Hodí se i na klisny sportovního pony všech výškových kategorii, jeho chody jsou elastické, pohodlné, skáče stylově, velmi klidně a dobře používá hřbet i záď. Je v lehčím, sportovnějším typu. Jeho exteriérovou předností je čtvercový rámec , výborně vázaná bedra a krátký hřbet, hodí se tedy na klisny delšího rámce, kde je potřeba tento nedostatek korigovat, dobře úhlená lopatka umožňuje volný pohyb předních končetin, hodí se tedy ke korekci klisen s “tvrdými” drobivými chody. Úspěšnost na odchov hříběte barvy dun nebo palomino je z klisen tmavých barev 50% – viz sekce náš chov.

Hřebec má licenci:

a) Českou, pro českou PK s 8,6b. za exteriér, třída 8,4. je zařazený do HPK – Akcelerační program na základě výkonnostních zkoušek, kde celková známka je 8,38 (z toho 9.0 b. za styl skoku a 9.0 b. za ochotu ke skoku). Majitelé klisen zařazených v HPK-AP plemenné knihy Welsh Pony a Cob mohou tedy dostat na své hříbě dotace.

b) Britskou

Galerie koně

Arvalon Golden Meredith
Arvalon Golden Meredith1
Arvalon Golden Meredith2

Partneři