Registrace hříběte Výstava Kůň 2020 v Lysé nad Labem - Asociace svazů chovatelů koní

Výstava Kůň 2020 v Lysé nad Labem

Na Výstavišti v Lysé nad Labem proběhl od pátku 18. 9.  do neděle 20. 9. veletrh koní a všeho, co k nim patří – Kůň 2020.

 

„Návštěvníkům se představila jednotlivá plemena koní, kterých bylo na výstavě ustájeno více než 120! Zastoupena byla teplokrevná, plnokrevná, chladnokrevná, sportovní, historická i malá plemena, poníci a miniaturní koně. Všichni byli k vidění nejen v boxech, ale nově na třech předvadištích, přičemž pro nejmenší koně bylo instalováno v prvním patře haly A2, pro přípravy vystoupení sloužilo předvadiště v hale A1 a hlavní doprovodný program odstartoval v pátek 18. 9. v 10:00 hodin v hale C. Slavnostního zahájení se zúčastnil předseda senátu Miloš Vystrčil, který s ostatními hosty jel v kočárech z radnice v Lysé nad Labem“, řekl ředitel výstaviště Ondřej Matouš.

Velmi atraktivní doprovodný program vyplnila vystoupení jízdní policie, westernové show, ukázky drezury a parkuru. Mimořádná byla opět i představení národního hřebčína a hřebčinců působících na území České republiky – z Kladrub nad Labem, Písku a Tlumačova. Návštěvníci se mohli seznámit i s aktuální problematikou, kdy různé nátlakové skupiny aktivistů ve jménu ochrany koní usilují o de facto ukončení využití koní v kočárové turistické dopravě ve velkých městech, přičemž další zákazy dle jejich představ by určitě následovaly. Na výstavě byla proto organizována petice proti těmto rádoby ochráncům – aktivistům včetně odborných posudků a dalších vyjádření.

„Nedílnou součástí výstavy Kůň 2020 byla i účast tuzemských i zahraniční firem z tohoto oboru. Vystavovatelé nabídli veškeré zboží, výrobky či služby, které jezdci a chovatelé potřebují k výkonu své činnosti. Nechyběly jezdecké potřeby, přepravníky, kočáry, stájové technologie, široká nabídka krmiv a doplňků, kovářské zboží, veterinární doplňky a odborná literatura“ řekl manažer výstavy Ladislav Žoha.

„Vyvrcholením pátečního a sobotního programu výstavy Kůň 2020 byla Večerní koňská QUEEN galashow doprovázená audiovizuálními efekty a živou hudbou. To vše dohromady s mluveným slovem moderátora připravilo kouzelné prostředí pro ty nejlepší ukázky výkonů koní i jezdců. Letošní ročník byl ve znamení revival kapely slavných QUEEN – živý doprovod jednotlivých vystoupení obstaral Prague Queen,“ sdělil na závěr ředitel výstaviště Ondřej Matouš.

Výstavu navštívilo cca 10 000 návštěvníků. Závěrem děkujeme všem sponzorům a samozřejmě Lesům ČR, s.p., které tuto výstavu podpořily.

2566 FAVORY RISA XXXII po Favory Rava XXI z 322 RISA (GSS XLI) chovatele i majitele NH Kladruby n. Labem

Ukázka vystoupení Policie ČR

Spřežení MT klisen 52/262 FAZOLA a 81/188 FURIOSO VIII MT-1/FORHAMY J. Turnovce z Dolních Hbitů

 

 

Ladislav Žoha

manažer výstavy