Registrace hříběte Svod a šampionát mladých klisen hafling tento víkend v Pardubicích - Asociace svazů chovatelů koní

Svod a šampionát mladých klisen hafling tento víkend v Pardubicích

Letošní srpen a září je pro chovatele a fanoušky haflingů maraton. Sotva skončilo evropské mistrovství haflingů, už je na spadnutí víkendový svod a šampionát mladých klisen na pardubickém závodišti. Přijeďte se podívat na více než třicítku koní, chovatelské přehlídky a na ukázku všestrannosti haflingů!

V sobotu od 9,30 do cca 14,00 hodin proběhne na pískovém kolbišti “nultý” ročník centrálního svodu klisen. Do budoucna bychom rádi pořádali každý rok zápis klisen za přítomnosti mezinárodních posuzovatelů tak, aby výsledek ze svodu byl uznávaný i v zahraničních plemenných knihách a usnadnil tak našim chovatelům případný prodej klisen do zahraničí nebo prodej jejich hříbat. V letošním roce bude mezinárodní komise zatím pouze v roli “poradců” a bude k dispozici pro konzultace s národní komisí, která klisny bude zapisovat podle aktuálně platných pravidel. Ke svodu se nahlásilo celkem 18 klisen.

Sobotní odpoledne bude pokračovat zapojením haflingů do doprovodného programu před hlavní tribunou – v 15,40 hodin se představí tři plemenní hřebci a v 16,10 proběhne ukázka všestrannosti haflingů, kteří se představí v různých sportovních disciplínách.

V neděli od 10,00 hodin na travnatém kolbišti budeme pokračovat tradičním Národním šampionátem mladých klisen, který se koná již potřinácté a do letošního ročníku máme nahlášeno rekordních 20 klisen (účast některých je ovšem podmíněna zápisem na sobotním svodu minimálně se známkou 7,1 bodu). V komisi na šampionátu budeme opět mít prezidenta světového svazu Lukase Scheibera a také italského posuzovatele Güntera Dejoriho. Po šampionátu budou opět předvedeni plemenní hřebci.

Katalog klisen a další informace najdete na www.haflingove.cz

Srdečně zveme všechny zájemce o chov, bude na co se dívat 🙂

Předsednictvo a Rada PK