Registrace hříběte Nabídka zájezdů ASZ ČR se zemědělskou tematikou - Asociace svazů chovatelů koní

Nabídka zájezdů ASZ ČR se zemědělskou tematikou

Na rok 2024 připravuje Asociace soukromého zemědělství ČR několik zajímavých cest s odborným zemědělským programem. Hlásit se na ně samozřejmě mohou také členové našich členských spolků, a to v hlavní kanceláři ASZ ČR (kancelar@asz.cz, tel. 778 088 805). Stručné informace o jednotlivých cestách najdete níže, podrobnější informace vám rádi zašleme na vyžádání.

Francie – zájezd zaměřený na regenerativní zemědělství (2. – 8. května) – zbývá poslední volné místo!

Navazujeme na loňskou cestu do Francie na farmy, které se věnují regenerativnímu zemědělství, jež si postupně získává oblibu i mezi našimi členy. Cesta, kterou opět připravujeme společně se zástupci Soufflet Agro, bude tentokrát směřovat do východní části Francie a předhůří francouzských Alp. Z města Lyon, které bude základnou téměř po celou dobu pobytu, jsou plánovány cesty různými směry na zajímavé farmy nejen s rostlinnou výrobou, ale také s produkcí masných kuřat nebo sýra.

Rakousko – návštěva Biofeldtage (23. – 25. května)

Odbornou exkurzi plánujeme jako obvykle také do Rakouska, které je jednou z nejoblíbenějších zemí pro návštěvu inspirativních farem. Jedná se o krátkou cestu kousek za hranice, kde bude hlavním bodem programu návštěva Biofeldtage – tedy polního dne zaměřeného na ekologické zemědělství, který se tradičně koná na pozemcích ekologické farmy Esterhazy nedaleko rakousko-slovensko-maďarského trojmezí u Neziderského jezera. Program bude ale samozřejmě doplněn o návštěvu několika zajímavých farem v okolí jezera a v okrajových částech Vídně a nezapomeneme ani na místní vyhlášené víno.

Švýcarsko (30. září – 5. října)

Zájezdy do Alp jsou vždy velmi oblíbené a Švýcarsko v naší nabídce už poměrně dlouho nebylo. V roce 2024 proto plánujeme ve spolupráci s osvědčenou AGL Travel zhruba čtyřdenní autobusový zájezd do této atraktivní země. Chybět nebude návštěva alpských vesnic a údolí, horských hospodářství a ochutnávky místních specialit.

Itálie (18. – 23. října)

Atraktivní letecká cesta na farmy v jižní Itálii, kterou plánujeme ve spolupráci s organizací Slow Food, bude mířit do oblasti Salento, která se rozkládá na jihu Itálie v „podpatku“, má co nabídnout jak po stránce turistické, tak i zemědělské a hlavně gastronomické. V programu tak nebude chybět pestrá škála farem s přímým prodejem lokální produkce. V období na konci října je navíc ještě stále reálná šance i na velmi příjemné počasí, takže zvládneme i koupání na některé z místních krásných pláží.

Hlavní kancelář ASZ ČR