Registrace hříběte Memoriál Jana Papouška z pohledu koní ČT - Asociace svazů chovatelů koní

Memoriál Jana Papouška z pohledu koní ČT

Memoriál Jana Papouška z pohledu koní ČT
Velice příjemné překvapení letošního Memoriálu Jana Papouška přichystala hned úvodní dvojice April Z ( Aristo Z x Aldan, chov. Blanka Křenková, maj. Horse Rhythm) v sedle s Terezou Svobodovou, kdy se s nástrahami parkuru vypořádali na výbornou a jedinou překážkou se jim stal časový limit. Tato desetiletá klisna českého teplokrevníka, vítězka finále KMK šestiletých, skákala famózním stylem a jistě tento výkon nezůstane do budoucna ojedinělým. Druhé kolo poté absolvovala taktéž s velkým přehledem a jednou chybou a skončila na 10. místě s celkovými 6 tr. body.
Se startovním číslem třináct nastoupila do parkuru s překážkami vysokými 145 cm další klisna českého teplokrevníka, vítězka Velké ceny Prahy, Tashita (Drosselklang II x Przedswit XVI-64, chov. Martina Filípková, maj. Tereza Janoušková), kterou sedlal Petr Dohnal. Klisna skákala suverénně s velmi dobrým přehledem a lehká chyba na kolmáku s bazénkem ji stála 4 trestné body. Ve velice svižném tempu a s jednou chybou absolvovala druhé kolo a skončila jedenáctá.
Plemenný hřebec Heartvit ZH (Heartbreak ZH x Cairo, chov. MVDr. Zdeněk Vítů, maj. ZH Písek) se ve svém premiérovém parkuru na této úrovni představil velice sympatickým výkonem, kdy se sice nevyvaroval třem shozením, ale skákal výborným stylem a tento výkon je v jeho osmi letech velkým příslibem do budoucna. Jakub Štěrba odvedl velice dobrou práci i v sobotním ST, kde obsadili čtvrtou příčku.
Startovní číslo 24 si vylosoval další zástupce plemene českého teplokrevníka, účastník finále ČSP, Cesano V(Cesano II x Landruf, chov. Jiří Václavík, maj. Dagmar Václavíková) spolu s Matějem Kotalíkem. Jedna chyba na úzké a velice koukavé zdi a jeden trestný bod za čas ho stály účast ve finále. Skákal ovšem s velkým přehledem a dobrou obrazovou silou a již několik sezón po sobě ukazuje, že na této úrovni je jako doma.
Britania (Beethowen x Colman, chov. Jan Vaňha, maj. Horse Rhythm) další klisna s mezinárodními úspěchy, sedlaná Terezou Svobodovou se představila ve výborné formě, skákala velice pozorně a s velkým přehledem a s lehkou chybou na posledním skoku, ale z rozhodnutí jezdkyně nenastoupila do finále pro patnáct nejlepších dvojic a skončila tak na děleném čtrnáctém místě.
Závěrem je třeba říci, že všichni prezentovaní koně českého teplokrevníka obstáli v těžké konkurenci a své plemenné knize dělali výbornou reklamu. Gratulujeme jezdcům, chovatelům a majitelům!
Na fotce klisna Tashita. Foto Patricie Mazuchová. Text: Hana Civišová