Registrace hříběte ASCHK ČR ve spolupráci se ZCHKS jsou ochotní pomoci ukrajinským chovatelům koní - Asociace svazů chovatelů koní

ASCHK ČR ve spolupráci se ZCHKS jsou ochotní pomoci ukrajinským chovatelům koní

Na dnešním jednání prezidia ASCHK byla vyjádřena podpora slovenské chovatelské organizaci s pomocí ukrajinským chovatelům koní.

ASCHK ČR bude v úzkém kontaktu se slovenskou chovatelskou organizací, která eviduje potřeby a žádosti ukrajinských sousedů a bude nápomocná u řešení krizové situace. Jakmile budeme mít bližší informace, zveřejníme výzvu na materiální či jinou pomoc. Prezidium ASCHK ČR striktně odsuzuje vojenskou agresi Ruska a bezprecedentní vstup ruských vojsk na území suverénní Ukrajiny považuje za protiprávní akt. Slova jako jsou svoboda, demokracie, solidarita a mír jsou hodnoty, které stojí za to bránit. Buďme prosím maximálně solidární vůči ukrajinským chovatelům koní a pojďme je společnými silami podpořit v nelehké situaci.

Vyjádření slovenského svazu chovatelů koní:

ZCHKS je ochotný pomôcť Ukrajinským chovateľom koní.

 

Zväz chovateľov koní na Slovensku, ako uznaná chovateľská organizácia zastupujúca väčšinu chovateľov koní na Slovensku, odsudzuje násilie páchané na Ukrajine. Zároveň je pripravená pomôcť ukrajinským chovateľom koní v ich neľahkej situácií.

Ak majú slovenský chovatelia záujem byť nápomocný ukrajinským chovateľom koní nejakou formou – prechodné ustajnenie, krmivo, transport a pod., kontaktujte našu stavovskú organizáciu:

zchks@horses.sk

Vaše ponuky budú koordinované prostredníctvom Ministerstva zahraničných vecí SR.

Táto naša iniciatíva je realizovaná v úzkej spolupráci s Asociáciou chovateľov koní v Českej republike.