Registrace hříběte Ares - Asociace svazů chovatelů koní

2686 Ares

RVP horses Bruzovice

Český teplokrevník

Datum narození28. 5. 2016
BarvaRyzák
ChovatelHana Plačková
MajitelPetra Vitásková
E-mailrvp.bruzovice@seznam.cz
Telefon+420 774 613 596
Míry179 - 166 - 195 - 22

Body exteriér:

Body výkon:

7.73

7.59

Připouštěcí poplatek:

Přirozená plemenitba: 3.000,- Kč , doplatek za březost 10.000,- Kč

Plemenná kniha online

Podívejte se na výkonnost hřebce

Rodokmen

Aristo Z
Artos Z
Cartarise Z
Almé Z
Glorita Z
Carthago Z
Cerise Z
Verisa
Faraday
Velmirka
For Pleasue
Geispielin
Lopez
Duellano I (Velmíra)

O Hřebci

Ares RVP je hřebec v dobrém typu s výrazným hřebčím výrazem. Korektní v exteriéru, zejména velmi dobrý ve fundamentu. Má výbornou mechaniku pohybu a obrovskou odrazovou schopnost. V 70denním testu při skokových zkouškách předvedl vždy velice dobrý vyrovnaný výkon. Je to neobyčejně hodný, charakterní kůň, výborně jezditelný s příjemným temperamentem. V původu tohoto hřebce převládají hannoverští plemeníci osvědčených linií a hřebec náleží k výborné albertovské rodině Velmíra. Ares byl do plemenitby zařazen na základě absolvování 70denního testu.
Od svých 4 let je Ares RVP testován ve sportu. V rámci seriálu KMK podává dlouhodobě stabilní výkony. Ve finále KMK v roce 2020 výrazně nejlepším výkonem zvítězil a stal se šampionem čtyřletých hřebců a valachů .

V roce 2021 potvrdil svou formu , úspěšně startoval na mezinárodních závodech pro mladé koně a ve finále KMK se v sedle s Markem Klusem stal rezervním vítězem.

V loňském roce jako šestiletý startoval na národní i mezinárodní úrovni na obtížnosti 135 cm. Ve finále KMK šel obě kola čistě a mezi šestiletými hřebci a valachy obsadil pátou příčku. Na konci září Ares reprezentoval Českou Republiku na mistrovství světa mladých koní v belgickém Lanakenu, kde mezi nejlepšími mladými koňmi světa podal výborný výkon.

Otec Aristo Z, jako jediný kůň ve dvanáctileté historii Českého skokového poháru, dokázal 4 x zvítězit ve Velké ceně v jednom roce. Na CSI ** v polském Leszne vybojoval v GP druhé místo. Nejlepší a nejúspěšnější byla seznóna 2014, kdy se Aristo Z v sedle s Jiřím Hruškou stali mistři ČR v kategorii jednotlivců. Přidali také úspěšný start v Poháru národů v Bratislavě, kde v GP obsadili 6. místo.

Matka Verisa je dcerou Hanoverského Faradaye a klisny Velmírky. Faradayův otec byl legendární For Pleasure. Faraday dosáhl ve skocích vlastní výkonnosti st. TT a velmi úspěšně se účastnil řady CSIO a CSI** po celé Evropě /od roku 2005 v sedle s Alešem Opatrným/. Jeho potomstvo dosáhlo ve skocích výkonnosti T** .Verisa dala již jednoho plemenného hřebce Falkence po Federweisser. Falkence je již sice vykastrovaný, ale sportuje úspěšně na úrovni 140 cm. Verisa náleží k prověřené albertovské rodině. Aresova prabába Duelano I (Velmíra), její matka 603 Almhirt I, bába JM 1456 Věra a prabába daly dohromady 10 plemenných hřebců.

Galerie koně

ares1
Ares
Ares1

Dokumenty ke stažení

Partneři