Shetlandský pony - Články

Licentace hřebců Shetland pony

11.3. 2017 proběhl od 11.00 hodin v hale VFU v Brně první společný předvýběr hřebců malých plemen koní do plemenitby, který se konal pod záštitou ASCHK ČR.

 

Licentace, svod, zkoušky výkonnosti a seminář chovatele pro Shetland pony

V letošním roce uspořádal Svaz chovatelů shetlandských pony dvoje Zkoušky výkonnosti. První se konaly v Suchdole u Chomutova a byly spojeny se svodem klisen, zápisem valachů SHP a seminářem na téma "Hodnocení exteriéru a výkonnosti SHP" s Doc. M. Maršálkem.

Národní šampionát Shetland pony, výstava Mountain and Moorland pony 2015 a finále Lead Rein poháru 2015

Krásný areál výstaviště v Lysé nad Labem bude i letos třetí zářijový víkend hostit v rámci výstavy KŮŇ 2015 jedenáctý ročník Národního šampionátu shetlandských pony, který bude již tradičně spojen i s výstavou dalších původních britských plemen pony, označovaných jako Mountain and Moorland.

Licentace hřebců a svod klisen Shetland pony

Vážení příznicvi Shetlandských pony, dovolujeme si vás pozvat na tradiční Licentaci hřebců a svod klisen. 

Tentokrát se, ale bude netradičně jednat o celodení akci určenou nejen pro odborníky z řad chovatelů. Bohatý program je určen všem obdivovatelům malých koní. 

Na programu bude kromně licentace a svodu, také I. Jarní výstava SHP a v odpoledních hodinách odstartuje prvním kolem LEAD REIN POHÁR 2015, následovat budou také jezdecké hry pro děti. 

Propozice a přihlášku naleznete v přílohách.

Informace o LEAD REIN POHÁRU naleznete na: 

Seminář s Doc. M. Maršálkem

 

Dne 29. 3. 2014 proběhla, za podpory Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova, velmi zajímavá vzdělávací akce věnovaná chovu pony v ČR. Přednášejícím byl pan docent Miroslav Maršálek ze Zemědělské fakulty Jihočeské university České Budějovice. 

 

Vozatajský seminář s Petrem Vozábem

Ve dnech 15.-16.3.2014 se v areálu Selské jízdy v Čakovičkách konalo
víkendové vozatajské soustředění pod vedením Petra Vozába, který je
několikanásobným mistrem ČR v soutěžích spřežení. Po dohodě s pořadatelem
bylo možné se účastnit i s malými plemeny koní, jako jsou shetland pony a
minihorse. I přes nepřízeň počasí využilo možnosti tréninku pod odborným
vedením 10 účastníků, přičemž nejvzdálenější přijeli až ze Zlína. Shetland
pony i minihorse měli po jednom zástupci a pana Vozába svým projevem a

Vozatajské soustředění s Petrem Vozábem

Selská jízda Čakovičky pořádá ve dnech 15. – 16. 3. 2014 dvoudenní vozatajské soustředění s Petrem Vozábem, který je několikanásobným mistrem republiky v soutěžích spřežení. Soustředění je určeno účastníkům s koňmi, především zájemcům o sportovní vozatajství. Je možné se zúčastnit i s malými plemeny koní (shetland pony, pony, minihorse atd.). Z důvodu individuálního přístupu a tréninku vozatajů je počet omezen na 10 účastníků. Cena je 1.000,- Kč za jednoho vozataje se spřežením. V ceně je zahrnuto ustájení koní. Stravování je možné v hospůdce v areálu JK, ubytování vlastní.

Odešel pan Antonín Sádlo

 

Ve čtvrtek 12. září 2013 jsem se dozvěděla smutnou zprávu o odchodu pana Antonína Sádla z tohoto světa. Dovolte mi tedy v prvé řadě vyjádření upřímné soustrasti rodině a malou vzpomínku na člověka, milovníka koní, který nechyběl na žádné akci.

V. Shetland pony show

O uplynulém víkendu se v Podkrušnohorském Zooparku Chomutov konal již pátý ročník Shetland pony show, který uspořádal Jezdecký klub Dominika ve spolupráci s Jezdeckým klubem PZOO za podpory Ústeckého kraje.

Posuzování se ujali manželé Vegtrovi z hřebčína Marah a slovem celou akci provázela Iveta Lewingerová. Všem jim patří náš obrovský dík, protože počasí bylo tropické a program výstavy nabitý a velmi dlouhý.

Shetlandi na I. MALOJEŽOVSKÉ PONY VÝSTAVĚ

V neděli 30.6. 2013 jsme se zúčastnili regionální výstavy pro pony v Malém Ježově. Malý Ježov je obec nedaleko Mladé Vožice asi dvacet kilometrů od Tábora. Pořadatelkou výstavy byla Jana Hájková ze stáje Black point, která každoročně pořádá pony výstavu v Mladé Vožici. Přesto, že je chovatelkou miniappaloos, vždy otevírá výstavní třídy i pro Shetlandy.

Stránky