2431 Waldbach Obrok

Zemský hřebčinec Písek s.p.o.

Hafling

Datum narození26. 4. 2014
Barvasvětlý ryzák
ChovatelSixtovi Pavel a Veronika
MajitelČerný Zbyněk, Humňany
E-mail-
TelefonIng. Jiří Ptáček 737 274 803
Míry151-148-168-20

Body exteriér:

Body výkon:

8

7.4

Připouštěcí poplatek:

1 815,- + 4 235,- doplatek za březost Kč

Plemenná kniha online

Podívejte se na výkonnost hřebce

Rodokmen

Walzertraum
Wolfgang
Abba
Walzertakt
Fairy
Aberlord
Andri
Marliana
Stiglmar
Meisje
Starobin
Fatima
Astral
Mutzi

O Hřebci

Waldbach Obrok je mladý hřebec narozený v roce 2014 v Čechách na farmě rodiny Sixtových, po odstavu byl odkoupen a vyrůstal na Valašsku u manželů Kulišťákových. Jeho otec hřebec liz. 412/T Walzertraum je špičkový plemeník tyrolského svazu, který své kvality potvrdil ziskem titulu světový vítěz mladých hřebců na Světové výstavě v Ebbsu v roce 2010. Na další Světové výstavě v roce 2015 opět zvítězil mezi 3 až 9letými hřebci. Patří mezi velmi vytížené plemeníky, za sedm sezon v chovu připustil 506 klisen a vyprodukoval mnoho výstavních a chovných šampionek a dále šest körovaných synů.

Matka Waldbacha Obrok klisna Marliana po hřebci liz. 178/T Stiglmar je velmi kvalitní a plodná klisna. Mnoho z jejích dcer prošlo tradičními tyrolskými aukcemi elitních klisniček, kde byly prodány za vysoké aukční ceny. Marliana je též matkou světové vítězky z roku 2010, a sice klisny EL 18139/T Monalisa – Marietta (po liz. 101/T Amadeus). Sama Marliana dokázala ještě ve svých 17 letech porazit na speciální výstavě haflingerů všechny chovné klisny, a to i výrazně mladší a získat titul vítězky třídy.

Waldbach Obrok je hřebec korektního exteriéru, velmi dobré sytě ryzé barvy s krásně bílou žíní a disponující výborným pohybem. Při zápisu do plemenné knihy hřebců HF dostal za exteriér 8 bodů, zároveň absolvoval i zkoušky výkonnosti, díky kterým byl zařazen do AP haflingů. Už jako hříbě zvítězil v kategorii hříbat na speciální výstavě haflingů, jako roční byl také úspěšný na regionální výstavě, kde se stal vicešampiónem celé výstavy.

Waldbach Obrok nabízí českému chovu HF nepříbuzný špičkový tyrolský původ na většinu zdejších klisen a možnost připouštění v rámci Akceleračního programu plemene hafling.

Zdroj.: http://www.haflingove.cz/cs/schovane-clanky/plemenni-hrebci/2431-waldbach-obrok.html

Partneři