Registrace hříběte Zaval v.h. Enkershof - Asociace svazů chovatelů koní

2115 Zaval v.h. Enkershof

Zemský hřebčinec Písek s.p.o.

Velšská plemena

Datum narození28.6. 2012
Barvahnědák
ChovatelM.van Wijhe, NL
MajitelZH Písek s.p.o.
E-mailptacek.abc@volny.cz
TelefonIng. Jiří Ptáček 737 274 803
Míry157 - 147 - 173 - 18

Body exteriér:

Body výkon:

8

8.76

Připouštěcí poplatek:

1 815,- + 3 025,- doplatek za březost Kč

Plemenná kniha online

Podívejte se na výkonnost hřebce

Rodokmen

Orchard (G) Wildeman
Orchard Red Prince
Orchard Swetlana
Aester El Nino
Orchard Wielkanoc
Wester Aikema's Norbert
Orchard Perestrojka
Groeze's Mirna
De Goede Ree Now Or Never
Wengelo's Frauke
IP Highmead Duty Free
Bijsterhof's First Lady
Vita Nova's Golden Boris
Wengelo's Vea

O Hřebci

Tento mladý hřebec patří k sekci NWR v holandské PK pro velšská plemena pony, kob a WPBr.

Jedná se o speciální skupinu WPBr, kde kromě velšské krve (sekce A a B) mohou mít zvířata v původu už pouze anglického nebo arabského plnokrevníka.

2115 Zaval má 48,14% registrované velšské krve, zbytek tvoří plnokrevná anglická nebo arabská krev.

2115 Zaval představuje prototyp moderního jezdeckého ponyho. Jeho KVH je 147 cm. Disponuje vynikající mechanikou pohybu.  Jeho původ ho předurčuje pro sportovní kariéru.

Jeho otec – Orchard Wildeman (2008, KVH 147 cm) byl v roce 2014 exportován do USA, kde velmi úspěšně soutěží na drezurním obdélníku. V Holandsku byl v roce 2011 oceněn jako hřebec s nejlepším pohybem v klusu. Wildeman je oboustranně prochován na nejlepší rodinu tohoto hřebčína – Orchard Perestrojka. Otcem Perestrojky je Vita Novas Golden Boris  – dvojnásobný šampion NWR a producent špičkových drezurních a skokových pony a také pravý bratr slavného hřebce Vita Novas Hanassie (1983, KVH 145 cm).

Orchard Wildeman je pokračovatelem této vynikající sportovní linie. Vita Novas Hanassie po sobě zanechal potomstvo, jež se uplatnilo na mezinárodních drezurních i skokových kolbištích v soutěžích pony. Jeho potomci po něm dědili korektní exteriér, vznosné chody i úžasnou skokovou potenci. Vita Novas Hanassie je považován za historicky jednoho z nejúspěšnějších jezdeckých poníků Evropy, sám soutěžil na mezinárodní úrovni v drezuře a na národní úrovni ve skákání.

Matka Zavala – klisna Groeze’s Mirna- byla nejlepší tříletou klisnou NWR roku 2009 a šampionkou NWR klisen z roku 2010. Pochází ze spojení De Goede Ree Now Or Never x  Wengelo’s Frauke. Oba její rodiče nesou krev hřebce Vita Novas Golden Boris a u jejího otce ve 3. generaci navíc nacházíme i samotného Vita Novas Hanassie.

Hřebec 2115 Zaval V. H. Enkershof je vhodný typ hřebce pro sjednocení roztříštěného typu u ČSP i WPBr, a vzhledem k vynikajícímu původu lze očekávat, že bude i dobrým producentem malých sportovních koní. Většina Zavalových sportujících potomků spadá do kategorie pony B (136 – 148cm). Z nich nejlépe v sezóně 2021 sportoval Zipp 4, který má výkonnost LP**, Romeo M.A.K. z matky po Kamaz sportoval v roce 2021 na úrovni ZLP, ZLP má výkonnost i Magnolia Golden Gift (z matky po Apollon Cedrik), ten však spadá do kategorie pony A. Ve všestrannosti úspěšně startoval WPBr Magnolia Doubla Diamond z matky po Menai Stan Beynon (GBR).

Galerie koně

TPT00645-Editfb
TPT00696-Editfb
Zaval v.h. Enkershof (2)
Zaval v.h. Enkershof (3)Zaval v.h. Enkershof (4)phz-6129phz-6127

Partneři