Národní šampionát miniaturních koní

Klub chovatelů miniaturních koní ( KCHMK) si Vás dovoluje pozvat na druhý ročník samostatného Národního šampionátu miniaturních koní, který se koná 3. srpna 2013 od 9:00hod v kryté hale jezdeckého areálu Opřetický dvůr ( 3km od Bystřice u Benešova). Je vypsáno více jak 120 haltrových ale i pracovních tříd, pro minihorse s původem i bez původu, ve dvou kategoriích. Sekce A do 34inch a sekce B do 38inch výšky. Posuzování přijal francouszký rozhodčí, dlouholetý chovatel a specialista pro plemeno minihorse Mr. Cédric Dubroecq. Připraveny jsou saténové šerpy a poháry pro vítěze, jakož i věcné ceny od laskavých sponzorů akce.

Všichni jste srdečně zváni, kdo chcete vidět krásu miniaturních koní, nejen ve výstavních třídách, ale koně se Vám předvedou ve stále více populárním jumpingu ( obdoba parkuru, jen kůň je veden na ruce bez jezdce), drivingu ( vozatajské soutěže ve dvoukolových vozících), liberty třídy ( volný pohyb koně na hudbu) i obstakle třídách ( obstakle je obdoba westernového trailu, jen kůň je veden na ruce). Mnoho soutěží je vypsáno pro mladé vystavovatele, kde na jejich koně čekají nejen stekně krásné ceny ale i tituly, jako pro dospělé vystavovatele.

Více informací najdete na klubovém webu www.clubminihorses.cz  nebo kontaktujte přímo sekretáře klubu a předsedu rady plemenné knihy: Jarmila Podzemská, tel 603174956 e.mail: bohemia-acro@seznam.cz

Obrázky: