Irish Cob

Plemenná kniha v zemi původu (dále jen PK ICS Ltd.) vznikla v roce 1998 v Irsku. Oficiálním názvem je ICS Ltd. Ireland a má ochrannou známku nad názvem ICS a logem. Česká plemenná kniha má jako filiální PK umožněno používat zkratku ICS a prezentaci oficiálního loga. Plemenná kniha byla otevřena za účelem udržení klasického typu Irského coba, který je charakterizován jako kompaktní chladnokrevný kůň nižšího vzrůstu a impozantního vzhledu, ke kterému napomáhá typická dlouhá hříva, bohatý ohon a výrazné rousy na končetinách.  Důraz se klade na výborný charakter a klidnou povahu.

Předpokládaný šlechtitelský program Irish coba stanoví cíl a standard plemene, metody a postupy šlechtění celé populace v ČR po vzoru Irish cob society Ltd. (dále jen  ICS Ltd.). Současně je vodítkem pro usměrňování šlechtitelského procesu u jednotlivých chovatelů.

 

Chovným cílem je výkonný malý kůň univerzálního použití, s harmonickou, silnou, korektní stavbou těla se všemi částmi ve správné rovnováze, s klidným temperamentem a s dobrým charakterem, snadno krmitelný a pevného zdraví.

Právě pro tyto vlastnosti je Irish cob vynikajícím typem malého koně univerzálního použití, vhodným pro všechny druhy rekreačního ježdění i vozatajství, rehabilitačního ježdění, prací v zemědělství a lesnictví i jako kůň služební. 

Rada plemenné knihy Irish Cob:

Markéta Süszová
K Chlumu 304
330 02  Dýšina
tel.: 736643308

marketasuszova@seznam.cz

Ing. Hana Štěrbová
U hřebčince 479
397 01  Písek
tel.: 734741651

hanka.stranska@seznam.cz

Barbora Pihávková
Přední Poříčí 19
262 72  Březnice 
tel.: 603309009

stajfarasi@email.cz

 

Další informace: