Vrcholem sezóny pro haflingy budou zářijové Pardubice

V letošním roce se především na žádost chovatelů vrací šampionát mladých klisen do Pardubic, kde se bude konat v rámci tradiční výstavy Koně v akci během sobotního odpoledne v prostoru paddocku. Rozhodli jsme se také využít toho, že ve stejném termínu zde probíhají KMK ve všestrannosti a ve spolupráci s DS Pardubice zde uspořádáme také MČR haflingů v sedlových disciplínách.

Šampionát mladých klisen

Průběh i podmínky účasti šampionátu mladých klisen zůstávají v podstatě nezměněny i pro jeho jubilejní desátý ročník. Účastnit se mohou klisny, které se narodily v letech 2010 – 2013 a byly zapsány do plemenné knihy s minimálním ziskem 7,1 bodů. Hodnotit se bude jako obvykle ve dvou třídách, tedy 3 – 4 leté a 5 – 6 leté klisny a počítáme i s vyhlášením šampionky českého chovu. Hodnocení bude opět zajištěno ve spolupráci se Světovým svazem, který přislíbil na akci vyslat jednoho z mezinárodních posuzovatelů.

Přihlášky na šampionát můžete posílat již nyní s tím, že hlásit se opět lze buď pouze na sobotní šampionát, nebo je možné přijet na celou výstavu a zúčastnit se také chovatelských ukázek.

MČR v sedlových disciplínách

Sportovní mistrovství pro haflingy v sedlových disciplínách bylo již několikrát pořádáno, a to nejprve v Hodějicích na jižní Moravě a následně ve Vrchovanech. V letošním roce jsme se rozhodli využít možnosti uspořádat MČR v areálu závodiště v Pardubicích, kde bude v té době probíhat KMK ve všestrannosti a tedy zde budou k dispozici komisaři, komentátoři, stavitelé parkuru a také veškeré potřebné vybavení pro soutěže.

MČR je vyhlášeno v disciplínách drezura, parkur a všestrannost, vždy ve třídě určené mladým koním (4 – 5 let) a ve třídě pro koně starší. Obtížnost jsme se snažili nastavit tak, aby odpovídala možnostem našeho plemene, ale zároveň aby se dala nazvat mistrovstvím republiky. 

Podmínky účasti

Veškeré podrobnosti k MČR (propozice budeme průběžně aktualizovat) i přihlášky na obě akce najdete na webu www.haflingove.cz. Počet míst pro jednodenní účast v šampionátu a MČR není nijak omezen, počet míst k ustájení ale bohužel omezenou kapacitu má, takže je nutno počítat s tím, že přednost budou mít koně, kteří se do Pardubic přihlásí na více dní (zejména účastníci všestrannosti a chovatelských přehlídek). ČSCHH také jedná o možnosti příspěvku na cestovné.

Věříme, že přesun obou akcí do Pardubic přiláká velký počet účastníků na obě akce – možnost pořádání našich vrcholných chovatelských akcí v ideálních prostorách závodiště v Pardubicích, kde mají koně, chovatelé i jezdci perfektní zázemí, je nutné patřičně využít. Zároveň chceme zúročit tradičně vysokého počtu diváků na výstavě k propagaci plemene a ukázat, že haflingové jsou nejen krásní, ale nemusejí se stydět ani za své sportovní výkony. Využijte proto i vy možnosti předvést své koně a zazávodit si v krásném prostředí pardubického závodiště, přihlaste se na jednu či obě akce a přijeďte první zářijový víkend do Pardubic s co nejvíce diváky a fanoušky!

ČSCHH

 

Obrázky: