Vozatajská trojkoruna pro haflingy

Úspěšnou sezonu 2013 zakončil MK Hafling driving team prvním startem Michala Kořínka s valachy Nuget a Stargate v kategorii pony párů na soutěži v Bolehošti - Lipinách. Už první disciplína – drezura – dopadla nad očekávání dobře a trojice se usadila v čele. Spřežení ukázalo svoji sílu v maratonu a s přehledem jej vyhrálo. Do závěrečného parkuru vstupovali kluci s několikabodovým vedením, které se bohužel nepodařilo uhájit. Jednoduše řečeno, přechod z jednospřeží do párů byl pro Michala složitější než by se mohlo zdát. Ale i tento start s narychlo složeným párem ukazoval cestu.

Proto jsme od podzimu sháněli po vlastech českých vhodného haflinga do páru k Nugetovi (Oskarovi), aby novou sezónu už zahájili v kategorii pony párů. A co nešlo pořídit doma, museli jsme pořídit venku.  Podařilo se nám těsně před začátkem sezony sehnat kobylku Britny z německého chovu. Vzhledem ke krátké době přípravy zdál se první výjezd na závody v Semicích uspěchaný, ale výsledek (2. místo celkově) a hlavně hodnocení v drezůře dávalo předpoklady k dobrým umístěním v dalších závodech.  Těmi byly červencové závody v Pardubicích, kde od úvodní drezury po závěrečný parkur nepustil jezdec s hafíky před sebe nikoho ze soupeřů.  A protože tento závod byl generálkou na mistrovství ČR, které se konalo též v Pardubicích na začátku srpna, měli všichni soupeři o vrásku více.  Závod Mistrovství ČR byl pro Michala,Britny a Nugeta spanilou jízdou. Správně zajetá drezurní úloha, excelentní maraton a na uzdě udržené nervy v parkuru přinesly titul mistra ČR.

Po radosti z „republiky“ nebylo mnoho času na oslavy a začala rychlá příprava na finále Zlaté podkovy v Humpolci. Asi se naše trojice dostatečně nenabažila úspěchů a tak přidala ještě titul Mistra opratí zlaté podkovy.

Výsledky jednotlivých závodů vozatajů se započítávají do Českého poháru spřežení. Bodovým ohodnocením konečných pořadí se haflingové s Michalem stali i vítězi „poháru 2014“.

Takže na konci oficiální sezóny vozatajských soutěží má spřežení  Nuget2, Britny vedené Michalem Kořínkem všechny tři tituly, které lze získat.

Samozřejmě i po ukončení „velkých“ soutěží budou blonďáci ze Sobotky pokračovat v závodění na hobby kolbištích skoro celý podzim. Nejblíže v Nové Telibi 4. 10. 2014 a potom v Krakovanech, Mimoni, Poděbradech…

A co dál?  Pokusit se sehnat kvalitního „náhradního“ koně, zkusit mezinárodní soutěže, postoupit o kategorii výš? Výzev je mnoho…

 

Text: M+M Kořínkovi

Obrázky: