Mistrovství Evropy haflingů 2015 – propozice a podmínky kvalifikace

Od posledního Mistrovství Evropy v rakouské Stadl Pauře už uběhly téměř tři roky a na podzim nás čeká další ročník této největší sportovní akce haflingů na světě. Letos se pořádání ujme 17. – 20. září Vermezzo nedaleko Milána, které disponuje jedním z nejlepších jezdeckých areálů v celé Itálii.

Ve Stadl Pauře v roce 2012 se česká výprava rozhodně neztratila a doufáme, že letos tomu nebude jinak. Tímto bychom chtěli oslovit všechny chovatele haflingů a nabídnout jim možnost zúčastnit se této jedinečné akce. Na které disciplíny se můžete těšit? Soutěžit se bude v drezuře, parkurovém skákání, všestrannosti, cvalových a klusáckých dostizích. Pro spřežení je vypsána kompletní soutěž v jednotlivcích i párech a pro westernové disciplíny trail, western pleasure a reining. Každá disciplína je rozdělena do minimálně dvou kategorií podle věku koní a obtížnosti.

Co (alespoň v krátkosti) musí případný uchazeč o účast na ME splnit? Kůň i jezdec musí mít platnou licenci ČJF nebo WRC. Kůň musí být alespoň čtyřletý (pro určité kategorie i starší), musí být zapsaný v české plemenné knize haflinga, mít kompletní šestigenerační původ a nesmí mít více arabské krve než 1,56 %.

V neposlední řadě je potřeba splnit podmínky kvalifikace pro danou disciplínu, které přibližně odpovídají obtížnosti soutěží na ME a podrobně jsou uvedeny v příloze tohoto článku. Je důležité podotknout, že každý kůň může v dané disciplíně soutěžit pouze s jedním jezdcem (a naopak) a během ME se může účastnit nejvýše dvou různých disciplín, s výjimkou všestrannosti a soutěže spřežení.

Registrační poplatek na ME činí 120 euro, v ceně je ustájení a seno. Startovné je u většiny disciplín 50 euro (u všestrannosti, soutěže spřežení a týmového skokového poháru národů 80 euro). Další podmínky účasti najdete v českém překladu propozic, které rovněž přikládáme.

Pokud jste se podmínek pro účast na ME nezalekli, máte haflinga s požadovaným původem, rádi byste s ním na ME do Vermezza vyrazili a myslíte si, že zvládnete splnit kvalifikační podmínky, kontaktujte nás co nejdříve na email werka@centrum.cz. Přihlašovat se bude možné nejpozději do 25. května 2015, podmínky kvalifikace musí být splněny do 20. června 2015. Počet účastníků z každé země je maximálně 12 v jedné disciplíně. V případě, že by se přece jen sešlo více adeptů, budou o účasti rozhodovat výsledky kvalifikace.

Za Předsednictvo SCHH, MVDr. Martina Daťková

 

Kompletní propozice včetně úloh najdete na www.haflingove.cz
Oficiální webové stránky ME: http://www.eurohaflinger.com/

Obrázky: