Výstava "KŮŇ 2019" v Lysé nad Labem

Největší a nejstarší výstavu koní v ČR opět hostilo výstaviště v Lysé nad Labem a její návštěvnost tradičně překonala počet 20.000 milovníků koní.

 

26. ročník výstavy koní a všeho, co ke koním patří proběhl od pátku 20.9. do neděle 22.9. 2019. Do města Lysá nad Labem zavítala i portugalská velvyslankyně v ČR –paní Manuela Franco. Stejně jako každý rok se představil návštěvníkům pestrý kaleidoskop plemen koní, kterých se tentokrát na výstavišti vystřídalo více než 150. Domácí scénu tradičně reprezentovali koně starokladrubští chovaní v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem téměř 500 let a samozřejmě celá řada plemen od koní teplokrevných přes plemena chladnokrevná, americká, pony až k divácky úspěšným oslíkům.

 

Odpolední, ale především večerní vystoupení letos představili 2 velké novinky. Poprvé v ČR vystoupil pan Gari  Zoher se svými 5 lusitány a jednalo se zcela jistě o vystoupení, které odborníky potěšilo a laici žasli. Jiří Berousek mladší pak velmi pěkně prezentoval ukázku klasické cirkusové školy. Samotná galashow byla letos opět dvoudenní diváci odcházeli spokojeni.

 

Desítky vystavovatelů specializovaných firem, a především živí koně dokreslili celkový obraz této úspěšné výstavy. Letošní ročník nasadil pomyslnou laťku opravdu vysoko, pro organizátory bude těžké ji nejen udržet, ale snad i překonat.

 

Závěrem děkujeme všem sponzorům a samozřejmě Lesům ČR, s.p., které tuto výstavu podpořily.

 

 

 

L. Žoha

 

Manažer výstavy

 

Obrázky: