Na rodinné farmy za zdravými potravinami a spoustou zábavy

O tomto víkendu startuje již čtvrtá série Selských slavností, kterou pořádá Asociace soukromého zemědělství opět na farmách svých členů v různých koutech republiky. Tentokrát se akce uskuteční v rámci projektu „To dobré z pole na talíř“ a dají nahlédnout nejen pod pokličku hospodaření na rodinné farmě, ale nenechají ani nikoho na pochybách o tom, jak vznikají a chutnají zdravé a kvalitní potraviny. První letošní celodenní slavnost se bude konat v neděli 11. června ve Stáji Židovice u Libčevsi na Lounsku, která se v roce 2008 umístila mezi pěticí nejlepších v soutěži ASZ ČR Farma roku.

 

„Několik akcí tohoto typu jsme na statcích našich členů uspořádali již v předchozích třech letech. A jednoznačně se potvrdilo, že čeští sedláci, kteří hospodaří na rodinných gruntech, se mají čím pochlubit a že veřejnost možnost lépe poznat tento typ hospodaření velmi láká. Třinácti celodenních slavností se v minulých letech zúčastnilo téměř 50 tisíc návštěvníků,“ říká předseda ASZ ČR Josef Stehlík.

 

 

Stáj Židovice poskytuje komplexní služby pro majitele koní spojené s ustájením, tréninkem a veškerou péčí o jejich čtyřnohé svěřence. Aktuálně se na statku nachází 75 koní - z nich 15 vlastních, zhruba dvacítka westernových a zbylí s parkurovým zaměřením. Majiteli stájí Ondřeji Pospíšilovi se v rámci parkurového skákání do 150 cm podařilo probojovat mezi českou elitu. I sama židovická stáj je častým hostitelem celé řady závodů, po celý rok pak je otevřena dětem. Od září do června tu pro děti ve věku od tří do 15 let funguje jezdecký kroužek, o prázdninách pak příměstský tábor.

 

 

Ukázky jezdeckých disciplín budou připraveny i pro návštěvníky Selských slavností, stejně tak jim bude umožněna jízda na koních. Dlouholetý osvědčený partner Asociace - společnost Park Tři Věže, zajistí bohatý doprovodný program v podobě naučných stezek či velké herny pod širým nebem. Slow Food Prague - organizace, která celosvětově podporuje využití lokálních plodin a potravin, nachystala pro děti workshopy a gastro hry ve stylu „Škola chutí - jíme a poznáváme všemi smysly.“ Nebude chybět ani zpívání a tancování s Myš & Maš, bubnování pro celou rodinu, malování na obličej a balónkování.   

 

 

Zkrátka ale nepřijdou ani dospělí. Dočkají se praktické ukázky zpracování místních surovin spojené s ochutnávkou, kulinářské historky jim povypráví a knížky o vaření podepíše Halina Pawlowská, budou moci zhlédnout i dokumenty o zdravých potravinách. A na závěr celého dne je čeká vystoupení kapely Pragtet. 

 

Slavnosti v Židovicích budou předcházet v sobotu 10. června dvě akce regionálního charakteru, a to v Kunclově mlýně v Brzině na Sedlčansku a na Farmě rodiny Němcovy v Netíně na Žďársku. I zde bude zajištěn celodenní doprovodný program pro rodiny s dětmi.

 

Více informací naleznete v přiložených pozvánkách.

 

 

 

Šárka Gorgoňová, vedoucí mediálního oddělení ASZ ČR

 

Obrázky: