3. ročník Jarní výstava minihorse

Klub chovatelů miniaturních koní si Vás dovoluje pozvat, na již 3tí ročník Jarní výstavy miniaturních koní, která se koná v neděli 26. května 2013 v areálu westernového ranče v Litohošti u Pacova.
www.olaranch.cz

Výstava je přístupná všem miniaturním koním, s původem i bez původu. Koně jsou rozděleni do dvou sekcí podle velikosti: sekce A ( do 34 inch = do 86,36cm) a sekce B (od 34inch do 38 inch = do 96,52cm ).

Koně budou soutěžit nejen v haltrových třídách, ale předvedou se i v mnoha pracovních třídách, jako je obstakle ( obdoba trailu westernových koní, jen minihorse je veden na ruce), jumping ( miniparkur, kůň je veden opět na ruce… trénovaní koně sekce A ( do 34inch) skáčou parkur i 110cm !!!!, dále ve třídách driving ( v zápřeži v dvoukolových vozících), populární třídy liberty ( kůň ve volnosti, kde 1,5minuty na hudbu předvádí svůj pohyb, po skončení hudbym má majitel 1,5minuty na jeho „odchycení“- tato třída je inspirována třídou liberty u arabských koní. Připraveno je spoustu tříd i pro mladé vystavovatele. Celkem je vypsáno více jak 100 tříd pro miniaturní koně!

Posuzování přijali rozhodčí:

Jaroslav Lacina  (hlavní rozhodčí)

Luboš Procházka

Ing. Jiří Holík

Rozhodčí budou posuzovat tak, jak je obvyklé v zahraničí, tedy zcela samostatně, bez vzájemné konzultace.  Každý odevzdá ring stevardovi lístek s pořadím koní v dané třídě, který nechá od pomocníka sečíst, a vyhlásí pořadí koní v dané třídě po sečtení hlasů. V případě rovnosti hlasů- bodů u některého z koní, rozhoduje o jeho pořadí to, na jakém místě byl kůň v dané třídě napsán od hlavního rozhodčího!

Online přihlášku a propozice najdete ZDE:

http://www.clubminihorses.cz/products/jarni-vystava-/

Rozhodně bude na co se podívat! všichni jste srdečně zváni.

za radu klubu sekretář klubu a předseda rady plemenné knihy minihorse Jarmila Podzemská
www.clubminihorses.cz